Beton architektoniczny – co trzeba o nim wiedzieć?

Beton architektoniczny

Beton architektoniczny to coraz powszechniejsze rozwiązanie w przypadku urządzania mieszkania. Odpowiednio wykorzystany beton może znakomicie prezentować się na ścianie i stanowić urozmaicenie w samym wystroju mieszkania. Uczyni wnętrze bardziej surowym i modernistycznym. Sprawdzi się w bardzo wielu mieszkaniach i wszędzie będzie stanowił interesującą dekorację, na którą jak najbardziej warto się zdecydować. Dowiedz się zatem jak wykorzystać beton architektoniczny oraz czym tak naprawdę ten jest.

Czym jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny powstaje w inny sposób niż jego odpowiednik, który wykorzystywany jest do tworzenia fundamentów czy całych konstrukcji budynków. Beton architektoniczny ma przede wszystkim bardzo dobrze wyglądać, a sama wytrzymałość nie jest najważniejsza. Z tego powodu stanowi połączenie cementu hutniczego z upłynniaczami i plastyfikatorami. W ten sposób można uzyskać materiał o stosunkowo wysokiej plastyczności, który będzie można w dowolny sposób formować. Tego rodzaju beton najczęściej jest oferowany pod postacią płyt, które są naklejane na powierzchnię ściany. Cemix – producent chemii budowlanej w swojej ofercie posiada szeroki wybór różnego rodzaju płyt betonowych, które można z powodzeniem wykorzystać w wielu zastosowaniach. Wysokiej jakości produkty posłużą przez długi czas, a samo skorzystanie z takowych będzie komfortowe.

Gdzie sprawdzi się beton architektoniczny?

Jako materiał dekoracyjny beton architektoniczny może sprawdzić się w wielu miejscach. Panele można zamontować na całej powierzchni ściany lub tylko jej fragmencie. Beton przede wszystkim wybierany jest do wnętrz o charakterze minimalistycznym, modernistycznym oraz industrialnym. To właśnie w takich przestrzeniach będzie prezentował się najlepiej. Beton można stosować zarówno wewnątrz, jak i na elewacjach budynków. W tym drugim przypadku warto jednak sprawdzić czy producent dopuszcza stosowanie swojego produktu na zewnątrz. Inspiracje związane z wykorzystaniem betonu można bardzo łatwo znaleźć w sieci.

Dodaj komentarz