Condo System – mieszkanie dla dziecka

Mieszkania: by zarabiać na wynajmie nie trzeba mieć oszczędności, wystarczy zdolność kredytowa

Wybór sposobu ulokowania pieniędzy bywa kłopotliwy. Wymaga dużej wiedzy o mechanizmach rynków finansowych i poświęcenia czasu na przeanalizowanie możliwości. Po raz kolejny okazuje się, że najprostsze i najbezpieczniejsze jest inwestowanie w nieruchomości. Mieszkania w Condo Systemie firmy Dolcan pracują na spłatę rat kredytu, a dodatkowo generują zysk. To rozwiązanie dedykowane osobom, które myślą o zakupie nieruchomości dla dorastających dzieci.

W Polsce aż 2,5 mln osób w wieku 25-34 lata (41 proc. mieszkańców w tej grupie wiekowej) wciąż mieszka z rodzicami – wynika z danych Eurostatu, cytowanych w raporcie firmy Home Broker*. W większości decyzja ta ma niewiele wspólnego z sentymentem rodzinnym, a jest podyktowana koniecznością. Na drodze do pełnego usamodzielnienia się młodych ludzi stoi m.in. ograniczony dostęp do kredytowania oraz wysokie ceny najmu mieszkań.

Firma Dolcan wprowadziła do swojej oferty propozycję kierowaną do rodziców, którzy chcąc uniknąć takiej sytuacji, i już dziś myślą o mieszkaniu dla swoich pociech. Są to lokale kupowane w ramach Condo Systemu. Główna zaleta tego rozwiązania to posiadanie własnego mieszkania z gwarantowanym zyskiem, który deweloper będzie wypłacał właścicielom mieszkań. By zainwestować nie trzeba mieć odłożonych oszczędności, wystarczy zdolność kredytowa.

Rodzice, którzy zdecydują się na kredyt i kupią dla swojego dziecka mieszkanie w systemie condo tylko zyskują: lokal czeka na moment, gdy pociecha dorośnie, a w tym czasie zysk, który wypłacamy spłaca ratę kredytu, i pozwala jeszcze zarabiać – wyjaśnia Tomasz Bujnowski, analityk inwestycyjny z firmy Dolcan. 

Dolcan – Skierniewicka City

Czym jest Condo System Dolcan?

Dolcan jako pierwszy deweloper na rynku wprowadził możliwość kupienia i zarabiania na mieszkaniach w systemie condo w Warszawie. Klient decydując się na zakup lokalu w inwestycji Dolcan otrzymuje pełnowartościowe mieszkanie – nieruchomość z aktem notarialnym i udziałem w gruncie. Dzięki temu, lokal może być w przyszłości wykorzystany jako mieszkanie przez właściciela lub jego rodzinę.

Condo Systemu Dolcan zapewnia zysk, który deweloper będzie wypłacał właścicielowi. Klient jednocześnie podpisuje z firmą Dolcan dwie umowy: jedna dotyczy sprzedaży mieszkania z aktem własności, a druga, podpisywana na okres 10-15 lat z możliwością przedłużenia, dotyczy przekazania Dolcanowi lokalu, by zajął się jego wynajmem. Umowa związana z najmem określa także poziom zysków. Ich wysokość może być gwarantowana nawet przez 10 lat. Dolcan zobowiązuje się wypłacać zysk w wysokości 7-8 proc. wartości wykończonego mieszkania, niezależnie od jego „obłożenia”.

Po zawarciu umowy mieszkanie jest wykańczane już pod kątem wynajmu hotelowego. Klient płaci za wykończenie lokalu, ale tylko w elementy stałe jak: łazienka, kuchnia, podłogi. Natomiast deweloper ponosi koszt wyposażenia w meble, sprzęt AGD i RTV, naczynia czy dekoracje. Tak więc cały proces związany z wykończeniem i przygotowaniem mieszkania pod wynajem spoczywa na firmie Dolcan. Także w trakcie eksploatacji lokalu przez wynajmujących, właściciel nie ponosi opłat. Wymiana sprzętów czy różne naprawy wykonywane będą w ramach obsługi świadczonej przed dewelopera.

Lokale w ramach nowego systemu kupić można w dwóch warszawskich inwestycjach – Skierniewicka City na Woli oraz Ogrody Ochota przy Al. Krakowskiej. Wybrane inwestycje, z uwagi na ich lokalizację doskonale spełniają wymogi klientów, którzy szukają apartamentu jak najbliżej centrum lub lotniska. Ich ceny zaczynają się od 7.600 zł za m kw.

* Źródło: Home Broker, raport: Już pracują, a jeszcze nie są na swoim – 41% młodych Polaków mieszka z rodzicami

Analiza: Tomasz Bujnowski, analityk inwestycyjny w firmie Dolcan

Zakładając, że rodzina posiada zdolność kredytową, i decyduje się na zakup mieszkania dwupokojowego o powierzchni 48,7 m kw. za 400 tys. zł. Rata miesięczna (kredyt na 100%, na okres 30 lat) wynosiłaby ok. 2.755 zł. W perspektywie rocznej wyniesie to 29,5 tys. zł.

Jeżeli rodzina zdecydowałaby się wziąć udział w Condo Systemie Dolcan otrzymywałaby przez okres obowiązywania umowy coroczny zysk w wysokości 8 proc. od wartości brutto urządzonego mieszkania wraz z miejscem garażowym – w przypadku tego mieszkania byłoby to 35,9 tys. zł rocznie.

Zysk z wynajmu w Condo Systemie pokryłby zatem raty kredytu, a właścicielom zostałoby jeszcze ponad 6 tys. zł zysku.


Dodaj komentarz