Domy z płaskim dachem – czy warto je budować?

Płaski dach to nowoczesne rozwiązanie dla osób, którym zależy na eleganckim i minimalistycznym zwieńczeniu budynku. Jednak z uwagi na nietypową konstrukcję, wiele osób zastanawia się nad tym, czy budowa domu z płaskim dachem będzie dobrym pomysłem. W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Dach płaski – co musisz o nim wiedzieć?

W Polsce najczęściej spotykanym rodzajem zwieńczenia jest dach dwuspadowy. Tradycyjne domy wypełniają ulice, dlatego decydując się na dach płaski masz pewność, że wyróżnisz się na tle innych. Oryginalność i nietuzinkowy design to cechy, które najlepiej opisują dach płaski. Jednak dla wielu niepokojący jest fakt, że prosta konstrukcja może runąć od nadmiaru śniegu czy wody deszczowej. Na szczęście dach płaski posiada lekkie spady, aby woda mogła swobodnie z niego spływać. Sporą zaletą tego typu zwieńczenia jest także niski koszt budowy. To ważna kwestia zwłaszcza dla osób, które cenią sobie swój budżet. Płaski dach buduje się szybko, więc ekipa wykończeniowa nie weźmie dużych pieniędzy za robociznę. Poza tym przy takiej konstrukcji istnieje mniejsze ryzyko, że coś pójdzie nie tak i trzeba będzie zmieniać pierwotną konwencję.

Domy z płaskim dachem – nietuzinkowy design i funkcjonalność

Płaski dach doskonale się prezentuje, tworząc minimalistyczny look, który przyciąga uwagę swoją wyjątkowością. Co ważne zapewnia również udogodnienia, na jakie nie mogą sobie pozwolić właściciele posiadłości ze zwieńczeniami posiadającymi spady. Domy z płaskim dachem pozwalają bowiem na stworzenie pięknego ogrodu, roztaczającego wspaniały widok na okolicę. Na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-178166-projekty-domow-pietrowych-z-plaskim-dachem.html dowiesz się więcej o możliwościach, jakie daje ta nietuzinkowa konstrukcja. Możesz oszczędzić czas i pieniądze wybierając projekt domu z płaskim dachem. Nie zapomnij jednak o istotnej kwestii, jaką jest odpowiednia termoizolacja. Dach musi być właściwie zabezpieczony, tak by nie było w nim żadnych mostków termicznych.

Dodaj komentarz