Garaż – jednostanowiskowy czy dwustanowiskowy? Co wybrać?

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez własnego garażu. Chyba każdy, kto choć raz miał problem ze znalezieniem miejsca parkingowego, rozważał wynajęcie lub budowę garażu. Jak to w takim razie jest – warto mieć dom z garażem czy to zbędna inwestycja?

Dom – z garażem czy bez?

Nie da się ukryć, że garaż to spora inwestycja. Decydując się na budowę domu, wiele osób ma ustalony budżet, którego nie może przekroczyć. Czasami budowę garażu uniemożliwia też wielkość działki. Okazuje się jednak, że jeśli jest taka możliwość, warto zdecydować się na garaż. Dlaczego? Ponieważ to własne miejsce parkingowe, które pozwala na większą niezależność. Nie musimy już drżeć o to, czy po powrocie z pracy znajdzie się jakieś miejsce parkingowe w pobliżu domu. Poza tym garaż chroni samochód przed kradzieżą czy dewastacją. Można wykorzystać go również jako dodatkową przestrzeń – na przykład na przetwory, warsztat czy magazynek.

Kiedy wybrać garaż jednostanowiskowy, a kiedy dwustanowiskowy?

Decydując się na budowę garażu, trzeba zastanowić się, czego właściwie oczekujemy od tej przestrzeni. Do wyboru mamy bowiem garaże jednostanowiskowe, dwustanowiskowe, a nawet trzystanowiskowe czy czterostanowiskowe. Podstawowym kryterium wyboru powinna być oczywiście liczba posiadanych samochodów. Jeśli wśród domowników są przynajmniej dwie zmotoryzowane osoby, garaż dwu- lub więcej stanowiskowy okaże się najlepszym wyborem. Umożliwi to swobodny wjazd i wyjazd z garażu, a także zakończy kłótnie o to, kto danego dnia może zaparkować w garażu a kto musi szukać miejsca na zewnątrz. Poza tym niektóre projekty domów z garażem dwustanowiskowym wyglądają naprawdę dobrze, o czym przekonasz się odwiedzając stronę internetową https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-176726-projekty-domow-jednorodzinnych-z-dwustanowiskowym-garazem-2.html. Jednak w przypadku, gdy w rodzinie jest tylko jeden samochód, garaż jednostanowiskowy powinien zaspokoić potrzeby domowników. Warto więc zdecydować się na to, co będzie indywidualnie dopasowane do gospodarza i jego bliskich.

Dodaj komentarz