Jak kupić mieszkanie w systemie condo?

Firma Dolcan kilka tygodni temu wprowadziła nowe rozwiązanie na rynek – system mieszkań condo, pozwalający czerpać stałe zyski  z najmu w Warszawie. W odpowiedzi na duże zainteresowanie oraz  oczekiwania klientów Dolcan idzie za ciosem, i zwiększa gwarantowany okres wypłacania zysków.

Dolcan informuje, że oferta wywołała prawdziwą falę zapytań. Jednym z elementów omawianych w czasie rozmów z klientami był gwarantowany okres wypłaty zysków. I właśnie w tym zakresie Dolcan zdecydował się otworzyć na oczekiwania klientów i wydłużyć okres gwarantowanych wypłat.

– Nie boimy się zaproponować nawet 10 letnich umów określających poziom zysków. Jesteśmy pewni rentowności, wynikającej z rozwijającego się w segmencie turystyki rynku noclegów w wysokiej klasy apartamentach. Notujemy stały wzrost zainteresowania wynajmem apartamentów w naszej inwestycji Skierniewicka City – informuje Sławomir Burzyński, prezes spółki Dolcan.

Jak więc ma wyglądać zakup i zysk z takiego mieszkania? Klient podpisuje z firmą Dolcan dwie umowy: jedna dotycząca sprzedaży mieszkania z aktem własności, druga – podpisywana na okres 10-15  lat, z możliwością dalszego przedłużenia – dotycząca przekazania Dolcanowi lokalu, by zajął się jego wynajmem.

Umowa związana z najmem określać będzie także poziom zysków. Ich wysokość może być gwarantowana na długi okres. Deweloper chce wziąć na siebie ryzyko wypłaty stałych kwot nawet przez 10 lat. Okres gwarantowany klienci mogą negocjować.

– I do tego zachęcamy wszystkich, którzy zastanawiają się nad naszą propozycją. W przypadku osób, które kupią większe mieszkanie, lub kilka lokali możemy zagwarantować stały poziom zysków przez wiele lat – wyjaśnia prezes Dolcan. – Najem jest zyskowny dla obu stron, dla nas także, stąd jesteśmy zainteresowani jak najdłuższymi umowami – dodaje prezes Burzyński.

Mieszkania z Condo Systemu Dolcan mogą zapewnić właścicielom stały 8 proc. zysk. fot. Dolcan

Nowość w Warszawie

Propozycja Dolcan jest nowością na warszawskim rynku. Firma jako pierwszy deweloper wprowadziła stałą, szeroką ofertę mieszkań, które mają przynosić gwarantowany zysk z najmu. Klient decydując się na zakup lokalu w inwestycji Dolcan otrzymuje pełnowartościowe mieszkanie – nieruchomość z aktem notarialnym i udziałem w gruncie. Mieszkania w ramach nowego systemu kupić można w specjalnie wyselekcjonowanych inwestycjach – Skierniewicka City na Woli oraz Ogrodach Ochota przy Al. Krakowskiej.

Po zawarciu umowy sprzedaży, Dolcan wykańcza mieszkanie. Klient ponosi koszt wykończenia lokalu, ale tylko w elementy na stałe związane z lokalem, takie jak:  łazienka, kuchnia, podłogi. Meble i sprzęt zapewnia na własny koszt deweloper. Deweloper ponadto ponosi wydatki związane z wymianą sprzętów czy naprawami lokali. Prace te nie obciążają budżetu właściciela mieszkania.

Ceny mieszkań w Condo Systemie Dolcan zaczynają się już od 7.600 zł za m kw. Jest to cena identyczna z tą, za jaką deweloper sprzedaje mieszkania wszystkim klientom na rynku.

Główną zaletą propozycji Dolcan jest fakt, że klient kupuje pełnowartościowe mieszkanie, które w każdej chwili może sprzedać lub z niego korzystać. Dolcan daje klientom możliwość rozwiązania umowy najmu w dowolnym momencie. Mieszkanie samo zarabia, gdyż właściciel nie musi się martwić o to, czy lokal jest wynajęty czy nie. Poziom stałych wypłat liczony jest od wartości wykończonego lokalu i wynosi: 8 proc. w skali roku.

Dolcan działa w obszarze wynajmu na rynku turystycznym od ponad 8 lat. Firma prowadzi hotel w Częstochowie, a od kilku miesięcy także wynajem apartamentów w Warszawie. Obecnie w stolicy spółka ma w ofercie 120 miejsc noclegowych w 22 apartamentach zlokalizowanych w inwestycji Skierniewicka City.

 

Dodaj komentarz