Konstrukcja OVO Wrocław na półmetku

Zaledwie po ośmiu miesiącach od rozpoczęcia budowy połowa konstrukcji OVO Wrocław jest gotowa i właśnie zaczęła się realizacja trzeciego piętra. Na tym etapie sprzedano już 75% apartamentów. Mieszkańcy wprowadzą się do futurystycznego kompleksu w 2016 roku.

OVO Wrocław powstaje przy ul. Podwale 82-91, tuż obok Parku Słowackiego, 10 minut pieszo d Rynku. Będzie miał w sumie 9 kondygnacji, w tym 2 podziemne. Konstrukcja wizjonerskiego projektu wystaje już wysoko ponad ogrodzenie, sięgając obecnie trzeciego piętra. To półmetek budowy szkieletu OVO Wrocław.

Wymagająca budowa

Na placu budowy pracuje obecnie 170 robotników. Stropy nad podziemnymi kondygnacjami są już niemal w całości gotowe i trwają tam ostatnie prace murarskie. Na kondygnacji -2 rozpoczął się nawet montaż instalacji przeciwpożarowej. To tutaj powstanie ogromna sala balowa, a piętro wyżej centrum fitness z basenem.

Najwięcej prac realizowanych jest nad poziomem gruntu. Strop nad parterem jest ukończony w 90%, nad pierwszym piętrem w 60%, a nad drugim w 40%. W przyszłości na parterze zlokalizowane będzie lobby apartamentowe, biurowe, hotelowe, restauracja, a także lokale handlowo-usługowe. Pierwsze piętra to miejsce na 189 pokoi pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton. Obecnie trwa na nich budowa szybów wind, słupów wewnętrznych oraz klatek schodowych.

Robotnicy rozpoczęli już nawet prace na piętrze 3. Układane są szalunki i zbrojenie pod kolejny strop. Prace postępują więc na wielu kondygnacjach jednocześnie, co jest wyzwaniem dla budowniczych.

OVO Wrocław to bardzo zaawansowana i wymagająca konstrukcja. Prace komplikuje także lokalizacja budowy w centrum miasta, tuż przy jednej z głównych jego arterii. To utrudnia choćby wjazd czy wyjazd z placu budowy – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Niemniej prace postępują dynamicznie i zgodnie z harmonogramem.

Generalnym wykonawcą jest firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace prowadzone są w tak zwanym systemie design&build – równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

Większość sprzedana

OVO Wrocław jest precyzyjnie zaprojektowanym kompleksem apartamentów i penthouse’ów z tarasami, biur klasy A+ oraz pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton z restauracją. Znajdzie się tu także kasyno, centrum fitness z basenem, sala balowa i sale konferencyjne oraz lokale handlowo-usługowe. OVO to gwarancja prestiżowej lokalizacji (w samym centrum miasta i rozpoznawalnej przez wszystkich), bezpieczeństwa, kompleksowości usług, różnych form relaksu. I oczywiście luksusu. Właściciele apartamentów OVO Wrocław będą mogli korzystać z usług hotelu DoubleTree by Hilton – zlecić pranie, prasowanie czy sprzątanie. Na życzenie zostanie im przydzielony indywidualny concierge, który załatwi za mieszkańców drobne sprawunki, zdobędzie bilety na spektakl, a nawet zamówi danie z restauracji na drugim końcu Polski.

Właściciele penthouse’ów mogą liczyć na jeszcze więcej. Prosto do swojego mieszkania zamówią oni danie z restauracji hotelu Hilton, które zostanie im dostarczone specjalnie wydzieloną windą – mówi Ewa Omasta, manager ds. sprzedaży i marketingu OVO Wrocław. – Luksus w wydaniu OVO jest poszukiwany przez osoby, które pragną zapewnić sobie wygodę i życie na najwyższym poziomie.

Na obecnym, wciąż jednak wczesnym, etapie budowy już 75% apartamentów OVO znalazło nabywców. Na 4, 5 i 6 piętrze OVO znajdzie się w sumie 169 apartamentów, z tym że na ostatniej kondygnacji znajdą się penthouse’y. Każdy będzie miał przesuwne panoramiczne okna i wyjście na taras. Apartamenty będą wysokie – nawet do 3 m. Dostępne są w cenie od 12 do 20 tys. zł za mkw.

OVO Wrocław będzie gotowy w 2016 roku.

Dodaj komentarz