W historycznej dzielnicy Wrocławia powstały nietypowe lokale usługowe. Mają ściany oraz łukowe stropy wykonane ze 125-letniej cegły i są wysokie na 4 metry. To oferta dla osób, które szukają niepowtarzalnych wnętrz do prowadzenia biznesu.
Lokale usługowe powstały w budynku po fabryce papieru, która rozpoczęła działalność pod koniec XIX wieku. Zrealizowane są z poszanowaniem historii miejsca, wnętrza przeszły gruntowny remont, a industrialny, niespotykany nigdzie indziej styl został zachowany. Na sprzedaż wystawiła je Nowa Papiernia. To miniosiedle loftowe na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu.
Adwokat w lofcie
Nowa Papiernia oferuje tylko cztery lokale usługowo-handlowe o powierzchni, wszystkie jedynie na sprzedaż. Co ciekawe, na parterze sąsiedniego budynku na miejscu pierwotnie planowanego loftu będzie funkcjonowało biuro adwokackie, które zostanie zaaranżowane z zachowaniem loftowego charakteru.
– Moja branża jest o tyle specyficzna, że klienci zwracają uwagę nie tylko na fachowość, ale ważne jest również miejsce, w którym są przyjmowani – mówi Justyna Michalak-Królicka, adwokat prowadząca JMK Kancelarię Adwokacką. – Adwokata trzeba obdarzyć dużym zaufaniem, dlatego zależało nam na tym, żeby stworzyć przyjazną przestrzeń.
Lokale usługowe także znajdują się na parterze – przy głównym wejściu na podwórze Nowej Papierni. Mają duże witryny i posiadają niezależne wejścia przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wyróżnia je XIX-wieczna architektura, pomieszczenia o wysokości 4 metrów, grube mury, które zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, a także funkcjonalny układ. Pod budynkiem znajdują się komórki lokatorskie, które mogą pełnić funkcję magazynów czy archiwów.
Nowa Papiernia oferuje pomoc przy wykończeniu wnętrz na potrzeby prowadzonej działalności. Właściciel może liczyć na niepowtarzalny klimat miejsca, więc również na unikatowe biuro czy zakład. To dobre miejsce do prowadzanie biznesu.
Dobra lokalizacja
Obecnie miniosiedle loftowe to 129 loftów i mieszkań. Niedługo rozpocznie się realizacja kolejnego etapu, który powiększy osiedle o ok. 140 mieszkań. Biznesowi sprzyja też lokalizacja – Papiernia znajduje się przy głównym ciągu komunikacyjnym (ul. Pułaskiego i Kościuszki) i w zasięgu wielu centrów biznesowych czy handlowych, m.in. Aquarius Business House, Silver Tower Center, Grunwaldzki Center, Galerii Dominikańskiej. Od wrocławskiego Rynku dzieli ją zaledwie 2 kilometry, a żeby dojść do Dworca Głównego czy PKS wystarczy ok. 10 minut. W otoczeniu loftowego osiedla funkcjonują różne biura usługowe, a w najbliższym sąsiedztwie skupia się branża medyczna.
– Daje to potencjał na biznes prowadzony po sąsiedzku. W naszych lokalach z powodzeniem może funkcjonować biuro adwokackie, architektoniczne, gabinet stomatologiczny czy kosmetyczny – mówi Magdalena Śnieżek, dyrektor sprzedaży Nowej Papierni. – Dodatkowym atutem jest to, że Przedmieście Oławskie weszło w etap rewitalizacji i intensywnie się rozwija. To przyciągnie zarówno nowych mieszkańców, jak i przedsiębiorców.
Po zrealizowaniu nowych inwestycji do 25-tysięcznego Przedmieścia Oławskiego dołączy 6 tys. mieszkańców. Dodatkowo rewitalizacja wrocławskiej dzielnicy podniesie ogólną jakość życia.
Lofty Nowej Papierni powstały w dwóch budynkach (większym A i mniejszym B) na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. To w nich działała wybudowana jeszcze pod koniec XIX wieku fabryka papieru, a po wojnie Wrocławskie Zakłady Wyrobów Papierowych, wytwarzające bruliony i zeszyty do nut z charakterystycznymi i rozpoznawalnymi przez wszystkich okładkami. Z kolei lokale usługowo-handlowe znajdują się na parterze budynku B. To wnętrza z oryginalnym charakterem, który wynika z historii miejsca.