Modne tapety 2022 – sprawdź, na jakie kolory i motywy warto postawić

nowoczesne wnetrza

Jeszcze kilka lat temu tapety były całkowicie zapomniane. Obecnie jednak sytuacja diametralnie się zmieniła. Producenci oferują przepiękne i nowoczesne tapety, sprawiające, że architekci wnętrz chętnie po nie sięgają. Szeroki wybór sprawia, że dobór tapety do pokoju czy salonu nie będzie kłopotliwy. Najmodniejsze kolory i wzory 2022 roku zostały przedstawione właśnie w tym artykule.

Modne tapety w 2022 roku

Współczesny rynek wykończeń nie musi być zaskoczeniem, ponieważ producenci od lat stanowią na stonowane i subtelne kolory. Od kilku lat króluje beż, brąz oraz odcienie szarości i nie inaczej jest w przypadku tapet. Na uwagę zasługują także tapety w kropki. Architekci wnętrz chętnie w swoich projektach korzystają z tapet kwiatowych, gdzie pięknie prezentuje się lawenda, pudrowy róż i fuksja.

W tapetach oczywiście nie może zabraknąć wzorów. Jednak zdecydowanie różnią się one o tych dostępnych w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Współczesne wzory są pełne kolorów i łagodnych tekstów, przez co takie elementy ścienne doskonale aranżują każdą przestrzeń. Na podium znajdują się te, prezentujące odcienie złota, srebra i zieleni.

Modne tapety do pokoju

Każdy domownik marzy o swoim pokoju, gdzie może oddawać się relaksowi i przyjmować swoich gości. Łączenie poszczególnych funkcji jest niezwykle trudne, lecz jest to możliwe za pomocą dedykowanej tapety do pokoju. Jakie propozycje się sprawdzają? Przede wszystkim te, które prezentują głębokie odcienie pastelowe.

Jeśli pokój pełni także funkcję sypialnianą, warto unikać tapet czerwonych i fioletowych, utrudniających zasypianie i skupianie się. Taką radę można wziąć także do serca przy aranżowaniu pokoju dziecięcego. Jeśli pokój ma wprawiać w przyjemny nastrój, a także uspokajać, to odpowiednim wyborem będą tapety kwiatowe i botaniczne.

Architekci zwiastują, że kolejny sezon będzie należeć do figur geometrycznych i do tych, prezentujących abstrakcyjne historie. Warto wziąć pod uwagę także taką informację przy aranżacji pokoju.

Modne tapety do salonu

Salon zaraz po sypialni jest najważniejszym pomieszczeniem w domu. To właśnie tutaj ma miejsce życie towarzyskie wszystkich domowników wraz z bliskimi. Taka funkcja pomieszczenia zobowiązuje do stosowania tapet, przedstawiających odważne wzory i kolory.

Warto jednak pamiętać, aby nie wdrażać więcej niż trzech kolorów, aby uniknąć dekoracyjnego chaosu. Świetne propozycje znajdziemy pod linkiem https://www.bimago.pl/tapety.html. W ofercie znajdziemy dedykowane tapety do salonu, które są gładkie lub zawierają botaniczne wzory o subtelnym charakterze.

Dodaj komentarz