Modne wnętrza 2023 – przegląd najnowszych trendów

Modne wnętrza 2023 to przede wszystkim wprowadzanie do nich stylu eko, który święci triumfy już od wielu lat. Z roku na rok zyskuje on na popularności i ta tendencja będzie mocno zauważalna w nadchodzących miesiącach. Zamiłowanie do wszystkiego, co naturalne, poszanowanie ochrony środowiska jak również skierowanie na zrównoważony styl to niemalże kwintesencja najbardziej gorących trendów wnętrzarskich 2023. Jednak to nie wszystko – projektanci szykują dla nas o wiele więcej różnorodności. Sprawdźmy, o jakiej mowa w praktyce.

Modne wnętrza 2023 – kolory, kolory i jeszcze raz kolory!

To, co wyróżnia rok 2023 w aranżacjach wnętrz to niewątpliwie stawianie na moc koloru, która przejawia się w bardzo energetycznych barwach pojawiających się na pierwszym planie. Wśród nich niewątpliwie najwyższą pozycję zajmuje kolor niebieski w pakiecie z pomarańczowym. W takim wydaniu pomieszczenia będą bardzo energetyczne i aż będzie chciało się w nich przebywać. Na pewno na topie będą także aranżacje, które skłaniają do relaksu, stąd też w przypadku, kiedy zdecydujemy się na tego rodzaju zestawienia, nieco stonujmy je zgaszonymi kolorami – beżami, ciepłą bielą czy też różnymi odcieniami szarości.

Wnętrza w stylu eko – najmodniejsze aranżacje pomieszczeń 2023

Modne wnętrza 2023 to także stawianie na bycie ekologicznym w każdym aspekcie – od wykorzystywania naturalnych materiałów, po bycie na czasie w postaci wprowadzania do pomieszczenia dużej ilości zieleni, kwiatów. Takie działanie to recepta zarówno na stylowe pomieszczenie, jak również takie, w którym zwyczajnie chce się przebywać. Styl eko doskonale odnajduje się zarówno w sypialni, gdzie chcemy zrelaksować się po ciężkim dniu, jak również pokoju dziecka czy też kuchni. Wszędzie wprowadza ład i harmonię, ale równie dobrze będzie stanowił świetne tło do wprowadzenia nuty oryginalności, nowoczesności jak również nonszalancji.

Modne wnętrza 2023 – postaw na nieoczywiste zestawienia i naturalne materiały

Naturalne materiały to przede wszystkim drewno. Może ono pojawić się zarówno na podłodze, jak i na ścianach, meblach czy też w dodatkach. Bez względu na to, gdzie się znajdzie, będzie stanowiło szalenie modny dodatek aranżacyjny obok którego nie będzie można przejść obojętnie. Pamiętajmy o tym, że z jego pomocą można stworzyć lamele – a z nich ściankę ażurową czy też będącą tłem na ścianie telewizyjnej. Takie działanie to świetna sprawa – łączenie tego, co modne z tym, co funkcjonalne, a często o to w aranżacjach wnętrz chodzi.

Dodaj komentarz