Na czym polega frezowanie pod podłogówkę?

frezowanie pod podlogowke

W różnego typu specjalistycznych pracach budowlanych i wykończeniowych niezbędne jest obrabianie materiału. Kiedyś wszystkie takie zadania musiały być wykonywane ręcznie. Teraz jednak są one ułatwione, ponieważ dysponujemy na przykład frezarkami. Mogą one się przydawać podczas prac wykończeniowych w budynkach, gdy chcemy zainstalować ogrzewanie podłogowe. W takiej sytuacji sprawdza się frezowanie pod podłogówkę, które powinno być jednak wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów.

Frezowanie pod podłogówkę – dlaczego jest tak popularne?

Przede wszystkim należy zauważyć, że ten typ frezowania nie byłby tak popularny, gdyby nie zapotrzebowanie na przykład na ogrzewanie podłogowe. W praktyce bowiem frezowanie pod podłogówkę w Katowicach jest procesem, który polega na precyzyjnym żłobieniu rowków w dolnej części elementu drewnianego, aby uzyskać szczelinę umożliwiającą ukrycie rur lub przewodów pod podłogą. Aktualnie powszechnie stosuje się właśnie taki rodzaj frezowania, a chodzi nie tylko i wyłącznie o montaż ogrzewania w podłodze. Frezowanie takie stosuje się również wtedy, gdy pod podłogą mają być położone instalacje elektryczna.

W jaki sposób realizuje się frezowanie pod podłogówkę?

Frezowanie pod podłogówkę może być wykonywane za pomocą specjalnego narzędzia, czyli frezarki dedykowanej właśnie do takich zadań. Składa się ona z cylindrycznej głowicy, której dolna część jest wyposażona w szereg noży frezowych o różnej długości i kształcie. Głowica jest przymocowana do ruchomej ramy, która może być przesuwana wzdłuż elementu drewnianego, aby utworzyć rowki o odpowiedniej głębokości.

Naturalnie, gdy realizowane ma być frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w Lublińcu albo w innej miejscowości, potrzebne są nie tylko profesjonalne urządzenia, ale także specjaliści, którzy będą je obsługiwać. Po zakończeniu frezowania rury lub przewody mogą być łatwo umieszczone w rowkach. Następnie na nie nakłada się warstwę masy podkładowej i wówczas są już ukryte pod podłogą.

Dodaj komentarz