Plisy – czy warto się na nie decydować?

plisy okienne

Plisa okienna to modny dodatek do wnętrz. Pozwala osłonić wnętrze domu przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, a także stanowi prawdziwą ozdobę pomieszczenia. Coraz częściej plisy wypierają firanki i zasłony. Czy warto wybrać plisę okienną?

Czym jest plisa okienna?

Plisa okienna inaczej zwana jest roletą plisowaną. Jest modnym dodatkiem do wnętrz, który przyciąga wzrok i pełni kilka funkcji. Plisy w Białymstoku składają się w harmonijkę i pozwalają dowolnie zasłaniać okno. Dzięki nim okno może być zasłonięte w całości lub w części. Mogą zasłaniać całe okno, jego górną, dolną, bądź środkową część. Plisa okienna ma wiele zalet. Chroni przed wzrokiem sąsiadów, a także przed promieniami słonecznymi. Stanowi także ozdobę wnętrza. Mnogość kolorów pozwala dopasować ją do aranżacji pomieszczenia, w niemal każdym stylu.  Plisy okienne można dopasować do każdego okna. Sprawdzą się w tradycyjnych, standardowych otworach, jak i tych dużych czy w oknach na strychu czy poddaszu.

Do jakich pomieszczeń pasują plisy okienne?

Plisy okienne zapewniają odrobinę prywatności mieszkańcom i dbają o prawidłowe doświetlenie pomieszczeń. Dlatego też tak chętnie są wybierane. Plisy okienne można zamontować w niemal każdym oknie. Jeśli pergola w Białym stoku zasłania okna, wówczas można zrezygnować z montażu plis.

Plisy okienne mogą być prawdziwą dekoracją pomieszczenie. Sprawdzą się w każdym wnętrzu. To minimalistyczna dekoracja, dlatego też we wnętrzach urządzonych z przepychem i z rozmachem świetnie się sprawdzą. Wybierając plisę w mocnych kolorach, można udekorować minimalistyczne wnętrze. Odpowiedni dobór koloru plisy pozwoli nadać wnętrzom odpowiedniego charakteru. Plisy okienne trudno wyobrazić sobie w pomieszczeniach, które urządzone są w stylu glamour czy w stylu angielskim. Jednak delikatne pastele, świetnie sprawdzą się w stylu boho czy rustykalnym.

Plisy okienne najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim, minimalistycznym. Będą świetnym dodatkiem do pomieszczeń industrialnych. Świetnie komponują się z sąsiedztwem ścian gładkich i pasiastych.

Dodaj komentarz