Projekt domu na wąską działkę – jakie kryteria powinien spełniać?

Wąska działka niejednemu kojarzy się z ograniczeniami. Wydźwięk, jaki niesie za sobą ta fraza powoduje, że osoby szukające miejsca pod zabudowę starają się unikać mniejszych parceli. Jednak z uwagi na niską cenę, to jedna z najbardziej interesujących i popularnych propozycji. Dowiedz się, jak wykorzystać potencjał wąskich działek i zakochaj się w nich na dobre!

Wąska działka – ograniczenia czy nowe możliwości?

To, jak postrzegamy konkretne zjawiska w dużej mierze zależy od nas samych. Jeśli ktoś patrzy na wąską działkę przez pryzmat wiążących się z nią ograniczeń, z pewnością nie będzie dla niego niczym więcej, niż tanią opcją. Warto dostrzec piękno kryjące się w tym wyjątkowym rozwiązaniu. Ale w takim razie, jakie zalety wynikają z posiadania wąskiej działki? Poza oczywistą korzyścią, czyli niską ceną, tego typu parcele są zdecydowanie łatwiejsze do zagospodarowania. Nie trzeba głowić się nad zapełnieniem pustej przestrzeni i wydawać pieniędzy na usługi oferowane przez projektantów ogrodów. Niewielki, sielski ogródek będzie tu w zupełności wystarczał. Mały dom na wąskiej działce będzie prezentował się niezwykle wyjątkowo i zachęci do zaczerpnięcia ciepła płynącego z domowego ogniska. Na niewielkich parcelach mniejsze budowle wydają się optycznie większe, dzięki czemu zyskasz niesamowity efekt, nie wkładając w to żadnych dodatkowych funduszy.

Jak wygląda dobrze opracowany projekt domu na wąską działkę?

Z uwagi na swoją specyfikę, wąskie działki wymagają dopasowania do nich konkretnych konstrukcji. Decydując się na dom piętrowy można nadrobić „stracony” metraż. Poddasze do adaptacji dodatkowo wzbogaci całość o powierzchnię, którą można wykorzystać w dowolny sposób. Ponieważ zapewne trzeba będzie zrezygnować z garażu, warto zaplanować wejście w takim miejscu, by znajdowało się jak najbliżej miejsc postojowych. Dzięki temu droga z auta do domu zostanie maksymalnie skrócona, więc brak garażu nie powinien nikomu doskwierać. Wiele przydatnych informacji na temat projektów domów na wąską działkę można znaleźć pod adresem https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-172411-jaki-dom-wybudowac-na-waskiej-dzialce.html. Umiejętne planowanie pozwoli w pełni wykorzystać potencjał posiadanej działki, a przy tym ograniczyć koszty związane z budową domu. Warto przy tym pamiętać, by wprowadzone rozwiązania maksymalnie zwiększały komfort domowników. Każda przestrzeń daje interesujące możliwości, dlatego warto się na nie otworzyć i wprowadzić niezbędne udogodnienia.

Dodaj komentarz