RD bud kończy budowę kolejnego hotelu sieci B&B

Berlin, miasto chętnie odwiedzane zarówno przez biznesmenów, jak i turystów z całej Europy, zdefiniował pojęcie wysokiego standardu usług hotelowych. Realizowany przez firmę RD bud projekt eleganckiego, dwugwiazdkowego hotelu B&B, spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Sprzyjają temu komfortowe pokoje, nowoczesny wystrój i przystępne ceny oferowane przez francuską markę. RD bud, jako generalny wykonawca trzeciego już hotelu sieci B&B zadbał o to, by obiekt ten spełniał również najwyższe standardy techniczne i ekologiczne.

Firma RD bud Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań, aby każda z realizowanych inwestycji była przyjazna zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Podjęcie współpracy przy budowie już czwartego, po Toruniu, Warszawie i Wrocławiu ,obiektu marki B&B potwierdza zaufanie, jakim cieszy się firma RD bud zarówno w kraju, jak i za granicą.

Podjęcie współpracy przy budowie już czwartego, po Toruniu, Warszawie i Wrocławiu obiektu marki B&B potwierdza zaufanie, jakim cieszy się firma RD bud zarówno w kraju, jak i za granicą.
Fot.www.rdbud.com

Inwestycja w akompaniamencie zieleni

Inwestor – B&B Hotels GmbH zadbał, by kolejny już obiekt znanej w Europie marki B&B umiejscowiono w strategicznym punkcie miasta. Niewielki dystans od rozbudowywanego lotniska Berlin Brandenburg (Schönefeld) oraz bliskość głównego węzła autostrady zapewniają dogodny dojazd. Zaletą wyboru lokalizacji jest też niezwykle malownicza okolica, która stanowi naturalną oprawę dla pięciokondygnacyjnego budynku o powierzchni użytkowej ok. 5 700 m2.

RD bud budowę wkomponowanej w przyrodę inwestycji rozpoczął w lutym 2012 roku. Obecnie zatwierdzono stan surowy i rozpoczęto podłączanie prądu, kanalizacji oraz wentylacji. Kolejnym krokiem do finalizacji projektu są prace wykończeniowe, które pozwolą przeobrazić budynek w nowoczesny, choć utrzymany w klasycznej aranżacji hotel.

Inwestycja RD bud w Berlinie oparta jest na konstrukcji żelbetowej z częściową prefabrykacją
Fot.www.rdbud.com

Technologia bliska naturze

Inwestycja RD bud w Berlinie oparta jest na konstrukcji żelbetowej z częściową prefabrykacją. Ściany wewnętrzne wykonano z wylewanego na mokro betonu oraz zaprawy gipsowo-kartonowej. Ciekawym urozmaiceniem projektu jest tzw. „zielony dach”, na którym architekci przewidzieli umieszczenie roślinności, pozwalającej harmonijnie wkomponować obiekt w jego naturalne otoczenie.

W trosce o środowisko firma RD bud wyposaży budynek w ekologiczne rozwiązania technologiczne. Zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi oraz promowaną przez RD bud ideą zrównoważonego budownictwa, oświetlenie w całym budynku zapewnią żarówki energooszczędne z funkcją automatycznego zapalania. Poprawną cyrkulację powietrza zagwarantuje z kolei system rekuperacji z naturalną wentylacją samosterującą. Ponadto, zamontowane na dachu obiektu kolektory słoneczne oraz nowoczesny system pomp ciepła umożliwią podgrzanie wody użytkowej i zapewnią ogrzewanie w budynku.

Firma RD bud dokłada starań, by planowo realizować każdy etap projektu. Zgodnie z zapewnieniami inwestora już za kilka miesięcy oddany do użytku obiekt oferować będzie gościom 140 pokoi jedno- i dwuosobowych, wyposażonych w klimatyzację, Internet, telewizję satelitarną oraz miejsca na parkingu dla 40 samochodów. Dzięki strategicznej lokalizacji i atrakcyjnym cenom nowy hotel B&B będzie idealnym miejscem wypoczynku dla wszystkich osób odwiedzających stolicę Niemiec.

 

Dodaj komentarz