We Wrocławiu budują jak w Nowym Jorku

Nowa Papiernia to połączenie historycznych wnętrz i nowoczesnych aranżacji. Na terenie dawnej fabryki papieru powstają eleganckie lofty, a tuż obok wyrasta budynek inspirowany niezwykłą, przemysłową przestrzenią.

Oryginalne osiedle powstaje na terenie Przedmieścia Oławskiego we Wrocławiu. Za przystosowanie dwóch budynków starej fabryki i budowę trzeciego odpowiada firma RED Real Estate Development.

Kawałek Nowego Jorku

Dawniej mieściła się tutaj fabryka papieru. Mimo upływu lat, budynki z 1889 roku doskonale nadają się na nowoczesne i komfortowe mieszkania. Inwestorzy Nowej Papierni nie mieli co do tego wątpliwości.

– Było dla nas jasne, że po przystosowaniu obiektu powstaną w nim wyjątkowe mieszkania, w których będzie można się poczuć, jak w poprzemysłowych budynkach na Manhattanie – mówi Ewa Piechota, marketing manager Nowej Papierni. – Lofty były więc naturalnym wyborem i to była dobra decyzja. Otwarte poprzemysłowe przestrzenie cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, a we Wrocławiu jest  duże zapotrzebowanie na takie mieszkania.

Nowa Papiernia

Inwestycja ruszyła na początku 2013 roku. Dwa ceglane budynki dawnego zakładu zamieniają się w nowoczesne lofty, ale Nowa Papiernia jest przy tym mocno związana z historią miejsca. Projekt przewiduje użycie detali architektonicznych z XIX wieku, np. oryginalnych podstopnic w częściach wspólnych budynku czy 100-letniej cegły zarówno w budynku jak i mieszkaniach.

Nowa Papiernia

Komfort i wygoda mieszkańców została zaplanowana w zgodzie z najnowszymi standardami. W pierwszym budynku starej fabryki znajdą się 53 eleganckie lofty, w drugim 23 oraz 4 lokale handlowo-usługowe usytuowane na parterze. Lofty o powierzchni od 30 do 100 m kw. na życzenie właściciela mogą być łączone. Dzięki temu przyszli mieszkańcy zwiększą powierzchnie mieszkalne oraz możliwości aranżacyjne pomieszczeń. Co jeszcze wiemy o loftach Nowej Papierni?

 • Lofty zostaną przekazane w standardzie developerskim+
 • Oryginalne stropy Kleina i odcinkowe na życzenie klienta nie będą tynkowane
 • Pomieszczenia są otwarte i wysokie – nawet do 4 metrów
 • Duże okna i portfenetry o wysokości nawet 3,5 m zapewnią doskonałe oświetlenie
 • Każdy loft będzie posiadał własny balkon lub taras. Tarasy na ostatnich piętrach zostaną wykończone deską kompozytową, a te na parterze będą pełniły rolę przydomowych ogródków.
 • Nowa Papiernia zapewni światłowodowy Internet, rozbudowany monitoring oraz możliwość prostego podłączenia klimatyzatora
 • Podgląd na plac zabaw, bramę wejściową, patio i garaż podziemny za pomocą komputera lub telewizora w mieszkaniu

Nowy budynek

New Line to całkiem nowa realizacja, która będzie sąsiadowała z pofabrycznymi budynkami. Budowa trwa równolegle do prac przy Nowej Papierni, z której widać, jak z dnia na dzień New Line pnie się coraz wyżej nad ziemię.

Projekt New Line jest inspirowany loftami i przemysłową architekturą. To w nim inwestorzy połączą nowoczesną inżynierię i XIX-wieczny klimat starej fabryki. Wrocławscy architekci wykorzystają w tym celu oryginalne, 100-letnie materiały, m.in. zabytkowe cegły zachowane z fabryki. Inwestorzy odpowiedzialni za projekt oferują również szereg udogodnień dla mieszkańca.

Styl wykończenia pomieszczeń zależy od upodobań przyszłego właściciela. Aby ułatwić aranżację zapewniamy konsultacje z architektem wnętrz oraz gotowe wzory, które znacznie różnią się od oferty dostępnej obecnie na rynku wrocławskim – mówi Ewa Piechota.

53 lokale o powierzchni od 38 do 65 m2 dają poczucie otwartej przestrzeni. Nowa Papiernia gwarantuje:

 • Wykończenia oryginalnym materiałem z XIX wiecznej fabryki
 • Bogaty wybór podłóg – dziesiątki unikalnych wzorów
 • 45 wzorów cegły
 • Wysokie stropy – do 3,1 m
 • Duże okna – do 2,5 m
 • Pomoc architekta, materiały i montaż w cenie mieszkania

Polacy coraz chętniej poszukują mieszkań o wysokich stropach i otwartej przestrzeni. Kady chce mieszkać w unikalnym i inspirującym otoczeniu. Lofty nadają się do tego idealnie – mówi Ewa Piechota. – W budynkach Nowej Papierni sprzedaliśmy już 80% loftów, a zainteresowanie mieszkaniami New Line wciąż rośnie. Do tej pory sprzedaliśmy 25% tamtejszych lokali.

Osiedle Nowa Papiernia przy ul. Kościuszki 142 we Wrocławiu jest realizowane przez firmę RED Real Estate Development i zostanie oddane mieszkańcom pod koniec 2014 roku. Inwestycja wpisuje się w projekt rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego.

Dodaj komentarz