Znamy zwycięzców TOP DESIGN award 2014!

Pierwszego dnia arena DESIGN 2014 międzynarodowe grono jury przyznało prestiżowe nagrody TOP DESIGN award.

W konkursie nagrodzono siedem produktów z różnych kategorii tematycznych. Statuetki otrzymały następujące firmy:

  • VINCENZO DESIGN za stół CLOVER 
  • Euro-Granit Adamus – materiał LAPITEC 
  • Marmite – umywalka MIA  
  • PROFIm – XENON / XENON NET 
  • Marbet Style – kolekcja FIN 
  • boomini – Boomini White  
  • PIU Design – Style ALU, linia beton 

Członkowie jury postanowili przyznać również dodatkową nagrodę za użycie różnorodnych materiałów, które są tematem przewodnim arena DESIGN 2014. W tej kategorii został nagrodzony domek dla lalek Boomini White. Jak przyznaje Magdalena Grądecka, przedstawiciel marki Boomini, dla firmy bardzo ważną rolę odgrywa aspekt estetyczny produktów, który uczy dzieci od najmłodszych lat kreatywnego myślenia, wrażliwości na piękno, a także aranżacji przestrzeni.

Zwycięskie firmy nie ukrywały radości wynikającej z otrzymania statuetki TOP DESIGN:
Bardzo cieszymy się z wygranej. Nagroda ma dla nas nie tylko duże znaczenie marketingowe, ale również ma olbrzymi wpływ na motywację zespołu. To nagroda dla każdego, kto przyczynił się do powstania naszego produktu – komentuje Marta Malinowska- Gębska – Design Manager i designer umywalki MIA firmy Marmite, której kształt przypomina gliniane naczynia formowane ręcznie na kole garncarskim.

Celem konkursu TOP DESIGN award, który towarzyszy wydarzeniu arena DESIGN, jest promocja doskonałego wzornictwa na światowym poziomie. Wśród kryteriów oceny znajdują się m.in.: wysoka jakość wzornicza, stopień innowacyjności, funkcjonalność, prosta i intuicyjna obsługa, pozytywny wpływ na otoczenie czy ergonomia.

Nagrodzone produkty

Dodaj komentarz