Biurowiec Senator najlepszym projektem biurowym w Europie

 

Polski biurowiec Senator zwyciężył w ogólnoświatowym, prestiżowym konkursie European Property Awards w kategorii Office Development.

Senator to jedyny obiekt w Polsce i najlepszy w całej Europie, który został wyróżniony tytułem „Five Star” przez międzynarodowe jury. Zwycięzców poszczególnych kategorii ogłoszono podczas uroczystej Gali w Londynie. Senator to najnowszy projekt zrealizowany w Warszawie przez firmę Ghelamco Poland.

Biurowiec Senator fot. Ghelamco

24 września w londyńskim Marriot Hotel Grosvenor Square odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono laureatów europejskich eliminacji w kategorii nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Biurowiec Senator zdobył najwyższy tytuł „Five Star”, a także został uznany za najlepszy budynek biurowy w swojej kategorii w całej Europie.

European Property Awards 2012 jest częścią prestiżowego konkursu International Property Awards, od lat wyróżniającego najbardziej spektakularne osiągnięcia w branży nieruchomości. Nagrody przyznawane są we współpracy z firmą Yamaha oraz Royal Institute of Charted Surveyors (RICS), a nad przebiegiem konkursu czuwa 60-osobowe jury złożone z międzynarodowych ekspertów związanych z branżą nieruchomości.

Statuetkę European Property Awards dla Senatora w Londynie odebrali osobiście przedstawiciele Ghelamco Poland: Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią oraz Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.

Senator był dla nas wielkim wyzwaniem. Realizacja budynku trwała 6 lat, wymagała od nas ciężkiej pracy i szczególnego zaangażowania. Teraz, kiedy zespół światowych specjalistów uznał nasz budynek za najlepszy europejski projekt biurowy czujemy się dodatkowo wyróżnieni. Przy okazji nagrody European Property Awards chcielibyśmy podziękować najemcom Senatora, którzy nam zaufali i wybrali prestiżowe wnętrza biurowca na swoje siedziby. Nagroda dla Senatora jest nagrodą dla nas wszystkich, jesteśmy dumni, że mieliśmy możliwość zrealizowania tak wyjątkowego projektu – komentuje wygraną Jeroen van der Toolen.

W grudniu 2012 r. odbędzie się finał International Property Awards, w którym udział wezmą zwycięskie projekty deweloperskie z całego świata. Senator zmierzy się z innymi projektami z Azji, Afryki, Arabii, Anglii oraz obu Ameryk.

Senator, z  uwagi na połączenie elementów historycznych i nowoczesnych jest jedną z najciekawszych i najbardziej nowatorskich realizacji powstałych w ostatnich latach w Polsce. Budynek dostarczył na rynek 25 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej i jest już w 75% wynajęty przez prestiżowych najemców takich jak PKN Orlen, Rabobank, BRE Bank, Euronet and Legg Mason. 

Biurowiec Senator fot. Ghelamco

Biurowiec wzniesiono przy ulicy Bielańskiej, w miejscu, w którym od 18 wieku mieściło się historyczne centrum finansowe Warszawy. Charakterystyczna bryła budynku została zaprojektowana na planie dawnego Banku Polskiego, a elewacja nawiązuje do pierwotnych  założeń architektonicznych budynku z początku minionego stulecia. Szczególnym miejscem Senatora jest przestronne, główne Atrium. Jego centralna ściana poddana została renowacji, dzięki czemu przywrócono wygląd frontowej ściany Sali Kasowej Banku, na której ponownie zawisła oryginalna tablica Banku Polskiego z 1924 r. Część podłogi w Atrium została przeszklona, by zaprezentować zabytkowe fragmenty murów mennicy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego z XVIII wieku. Pod przeszkoloną podłogą widać także murowany sześcian, w którym umieszczono akt erekcyjny Senatora.

Dodaj komentarz