Design New Line – mieszkanie z kuchnią w centrum

Na ścianach beton i cegła, na wyposażeniu designerskie meble, a kuchnia nietypowo, w centralnym punkcie mieszkania – tak wygląda pokazowy lokal New Line, który został przygotowany przez Nową Papiernię. Można go już oglądać i poczuć autentyczny klimat loftu.

Nowa Papiernia to mini osiedle loftowe na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. W dwóch budynkach po dawnej papierni powstają tutaj autentyczne lofty, których realizacja jest już na finiszu. Trwają ostatnie prace przy elewacji i wykańczaniu pomieszczeń. Już w nowym roku wprowadzą się tam mieszkańcy.

Jak na wizualizacji

Z kolei tuż obok pofabrycznych budynków powstaje obiekt New Line, w którym znajdą się inspirowane loftami, wysokie mieszkania. Do wykończenia zostaną tutaj wykorzystane historyczne elementy, m.in. XIX-wieczna cegła, więc budynek – podobnie jak lofty – nawiąże do bogatej historii miejsca, w którym dawniej produkowano znane wszystkim bruliony i zeszyty do nut. Lokale New Line mają wyższe stropy niż typowe mieszkania dostępne na rynku nieruchomości i zostaną wykończone w zupełnie innym stylu.Realizacja mieszkań potrwa do marca 2015 roku, ale jeden z lokali jest już w pełni gotowy i udostępniony do oglądania. Został wykończony specjalnie po to, żeby pokazać mieszkańcom możliwości, jakie kryją oryginalne wnętrza. Już teraz można się więc przekonać, jak naprawdę – nie tylko na wizualizacji – wygląda prawdziwe mieszkanie New Line. Pokazowy lokal (D212) znajduje się na pierwszym piętrze budynku. Ma powierzchnię ponad 64 mkw i aż dziesięciometrowy taras. Zostało wykończone w standardzie New Line, który Nowa Papiernia oferuje przyszłym mieszkańcom w cenie lokalu.

Do wykończenia zastosowano:

  • jeden z kilkudziesięciu dostępnych wzorów podłogi
  • beton dekoracyjny
  • cegłę firmy Röben
  • meble BoConcept
  • meble i sprzęty kuchenne na bazie projektu i możliwości, jakie daje firma Duncan
Mieszkanie New Line

Podróż dookoła kuchni

Pokazowe mieszkanie zostało urządzone w stylu minimalistycznym. We wnętrzach dominuje biel i szarość z którymi kontrastuje ceglana czerwień. Mieszkanie i całe jego wyposażenie jest nowoczesne, a jego charakter neutralny. Przyszli mieszkańcy wnętrza New Line będą mogli dopasować do indywidualnych upodobań.

Na ścianach mieszkania D212 przeważa surowość betonu dekoracyjnego, który został przełamany ciepłem ręcznie robionej cegły. Dopasowane do ścian ciężkie zasłony szczelnie zabezpieczą przed światłem nawet tak duże okna i portfenetry, jakie stosowane są w mieszkaniach loftowych. Niebanalnym rozwiązaniem są szklane matowe drzwi, zamykające poszczególne pomieszczenia.

Mieszkanie New Line

Najbardziej oryginalnie prezentuje się jednak kuchnia. Niecodziennie spotyka się takie rozwiązania – i nie chodzi tutaj jedynie o minimalizm mebli i urządzeń, które zapewniają maksimum funkcjonalności, ale o to, że kuchnia znalazła się w samym centrum mieszkania – tak że można ją obejść z każdej strony.

Do wyposażenia pokazowego mieszkania wykorzystane zostały produkty partnerów Nowej Papierni. Dzięki karcie Prestige przyszłym mieszkańcom budynku New Line przysługują rabaty na designerskie meble, drzwi, kuchnie i inne wyposażenie wnętrz. Można otrzymać nawet darmowe pakiety z meblami BoConcept (przy zakupie mieszkania za co najmniej 450 tys. zł).

Mieszkanie D212 pokazuje możliwości aranżacyjne innych lokali New Line, szczególnie tych o podobnej wielkości. Na drugim piętrze – dokładnie nad gotowym lokalem – znajduje się mieszkanie D222. Ma tę samą powierzchnię i podobne możliwości aranżacyjne. Do końca grudnia można je kupić taniej o 35 tys. zł.

Dodaj komentarz