Jedyny w Polsce portal o nieruchomosciach w kurortach

Startuje pierwszy w Polsce portal o nieruchomościach wypoczynkowych

Rusza portal www.inwestycjewkurortach.pl – pierwsze, i jedyne miejsce w Polsce, które skupia pełną wiedzę na temat rynku apartamentów w miejscowościach wypoczynkowych. Portal będzie obrazem aktywnie rozwijającego się segmentu nieruchomości określanych jako „second home”.

Od kilku lat segment inwestycji wypoczynkowych w Polsce sukcesywnie się rozwija. Ostatni kryzys, który silnie odcisnął się na części mieszkaniowej ryku, nie przełożył się tak mocno na branżę nieruchomości w miejscowościach wypoczynkowych. Duzi i mniejsi deweloperzy z tego segmentu realizują inwestycje. Wielu z nich planuje kolejne projekty.

Mimo rozwoju rynku, nie było do tej pory w Polsce firmy, która generuje kompleksową wiedzę o takich inwestycjach. Powstawały np. raporty o tego typu nieruchomościach, ale nie pokazywały one całej skali rynku – szczególnie wiedzy, która byłaby dostępna dla osób szukających apartamentu w kurortach.

Powstało wiele analiz obejmujących inwestycje nad morzem, w górach czy na Mazurach. Prawie wszystkie były jednak skierowane do specjalistów z branży, a nie przeciętnego Kowalskiego. Portal www.inwestycjewkurortach.pl jest pierwszym w Polsce miejscem, które gromadzi i przekazuje informacje poszukiwane przez indywidualne osoby – wyjaśnia cel powstania portalu jego założyciel i dyrektor zarządzający Grzegorz Kosiura.

Polacy szukają inwestycji w kurortach…

Potencjał rynku wyraźnie widać nie tylko w aktywności firm budujących, ale też klientów. Pojawiła się w Polsce potrzeba posiadania modnego na Zachodzie apartamentu klasyfikowanego jako second home”. Apartamentów w kurortach poszukują klienci z wielu rejonów Polski. Głównym kryterium dla nich jest łatwy i szybki dojazd do ich drugiego domu. Dlatego segment ten rozwija się nie tylko na wybrzeżu, czy w górach.

Apartamenty kupowane są nie tylko na własny użytek. – Bardzo duży odsetek stanowią inwestorzy indywidualni, dla których kupno apartamentu w kurorcie to świetna lokata kapitału, tym bardziej, że wyspecjalizowane firmy proponują pełną obsługę inwestycji i spory zarobek – dodaje Grzegorz Kosiura, dyrektor zarządzający portalu.

… i kopiują trend

Posiadanie domu na wybrzeżu czy w górach nie jest niczymś nowym. Dla mieszkańców południowej Europy, Skandynawii czy USA to standard. A Polacy lubią śledzić światowe trendy, i chętnie wprowadzają je w życie na miarę swoich możliwości.

Wiele z inwestycji obecnych na naszym portalu to projekty, gdzie apartament można kupić za 200 – 300 tys. zł. Cenowo są więc w zasięgu młodych osób, które chcą kupić lokal dla siebie. Umiarkowane ceny zachęcają do kupna nieruchomości wypoczynkowych również jako inwestycji pod wynajem – informuje założyciel portalu www.inwestycjewkurortach.pl.

Baza wiedzy w jednym miejscu

Na portalu można znaleźć szczegółowe dane o inwestycjach. Ich wyszukiwanie jest bardzo intuicyjne i dopasowane pod potrzeb przyszłych właścicieli apartamentów. Inwestycje są podzielone na główne kategorie: morze, góry, jeziora, las i country. Kategorie wyszukiwania odpowiadają więc potrzebom klientów planujących zakup swojego apartamentu wypoczynkowego. Dla ułatwienia właściciele portalu zaplanowali też wyszukiwanie poprzez mapę Polski. Uzupełnieniem będzie część merytoryczna: porady ekspertów, newsy z branży, informacje dotyczące turystyki w Polsce czy trendów w wyposażeniu apartamentów wypoczynkowych.

Apartament „wypoczynkowy”, nie „wakacyjny”

Portal www.inwestycjewkurortach.pl uwypuklał będzie jeszcze jedną tendencję – apartamenty turystyczne, żyją przez cały rok.

Często rynek ten określany jest jako „wakacyjny”. Tymczasem realia pokazują zupełnie inne oblicze tego segmentu. Apartamenty sprzedają się i wynajmują nie tylko latem – mówi Grzegorz Kosiura.

Dla wielu deweloperów to problem. W powszechnej opinii o wypoczynku nad morzem czy w górach myślimy sezonowo. Jednak wyniki sprzedaży największych firm z branży, a także preferencje wyjazdowe Polaków pokazują, że wiele osób wypoczywa nie tylko w sezonie. Coraz popularniejsze są kilkudniowe wyjazdy weekendowe.
      
Dotychczas na rynku brakowało miejsca, pokazującego jakie mamy możliwości kupna w Polsce apartamentu wypoczynkowego. Portal tę lukę wypełnia.

Dodaj komentarz