Największy projekt biurowy powstający w Polsce

Warsaw Spire zajął 1. miejsce w biznesowym rankingu Book of Lists jako największy projekt biurowy realizowany aktualnie w Polsce. Inwestycja, oferująca 100 000 m2 powierzchni biurowej  najwyższej jakości, to także największy projekt biurowy powstający aktualnie w całej Europie.

Tegoroczny, 18. już przegląd Book of Lists wydawany jest przez magazyn Warsaw Business Journal od 1995 roku. Publikacja jest największym i najdłużej obecnym na rynku biznesowym rankingiem. Rocznik zawiera 70 list rankingowych opisujących 9 głównych sektorów polskiej gospodarki w tym rynek nieruchomości.

Warsaw Spire zajął 1. miejsce w rankingu Office Space – UNDER CONSTRUCTION. Kompleks składa się z 3 budynków: budynku wieżowego o wysokości 220 metrów oraz dwóch 55-metrowych budynków sąsiadujących. Inwestycja powstaje w centrum miasta, w jednym z najdynamiczniej zmieniających się aktualnie obszarów Warszawy, gdzie powstaje druga linia metra oraz liczne inwestycje mieszkaniowe i biurowe.

Zgodnie z ze standardami Ghelamco Poland, projekt Warsaw Spire realizowany jest według zasad zrównoważonego budownictwa, czego potwierdzeniem będzie m.in. certyfikat BREEAM.

Poza nowoczesną i efektywną powierzchnią biznesową, pionierskimi rozwiązaniami technologicznymi, unikalną  architekturą i znakomitym wykonaniem na najwyższym poziomie, Warsaw Spire oferuje także nową jakość dla miasta i stanowi przykład unikalnego zagospodarowania przestrzeni miejskiej – połączenia funkcji biurowych z publicznymi. Pomiędzy budynkami kompleksu powstanie otwarta, dostępna dla wszystkich mieszkańców Warszawy przestrzeń miejska. Będzie to przestronny plac wypełniony zielenią, elementami małej architektury i fontannami, który stanie się miejscem spotkań i charakterystycznym punktem na mapie miasta.

Dodaj komentarz