Nowy pomysł na inwestycję w nieruchomości w Warszawie

Na rynku panuje przeświadczenie, że aby zacząć zarabiać na nieruchomościach w dużej aglomeracji trzeba  być dużym graczem. Ten mit obala Dolcan, wprowadzając nową kategorię mieszkań – miniapartamenty. Projekt o nazwie Miasteczko Rubikon to lokale dedykowane młodym ludziom, którzy zaczynają samodzielne życie w stolicy. Ceny już od 156 tys. zł.

Obecnie w Polsce obserwujemy rekordowo niskie stopy procentowe. Jest to dobra wiadomość dla osób planujących zaciąganie kredytów, zwłaszcza tych hipotecznych. Z drugiej strony jest to zła informacja dla osób oszczędzających na lokatach bankowych – przestały one przynosić realne zyski, a jedynie chronią kapitał przed inflacją. Osoby posiadające oszczędności i pragnące je pomnażać stają zatem przed trudnym wyborem, szukając rozwiązania zyskownego ale jednocześnie bezpiecznego. Rentowność bezpiecznych obligacji skarbowych często bywa niezadowalająca, natomiast inwestowanie w akcje spółek giełdowych wymaga specjalistycznej wiedzy i nie gwarantuje oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa. Trzecią możliwością jest inwestycja w nieruchomości mieszkaniowe w dużych aglomeracjach, której jednak drobni inwestorzy się obawiają, przeświadczeni, że muszą posiadać minimum 300 tys. złotych. Dolcan udowadnia, że jest na rynku  nieruchomości istnieje produkt dla drobnych inwestorów. pokazuje, że żeby inwestować na rynku mieszkaniowym wcale nie trzeba mieć bardzo dużych zasobów gotówki, i że jest to narzędzie odpowiednie także dla drobnych inwestorów.


Nowatorskie osiedle Miasteczko Rubikon to jedyny na warszawskim rynku projekt składający się z samych miniapartamentów, o powierzchni od 19 do 49 mkw. i cenie już od 156 tys. zł, dzięki czemu jest to projekt dostępny dla znacznie większego grona odbiorców. Jest odpowiedzią  Dolcan na istniejącą na rynku niszę – zapotrzebowanie na niewielkie, ale funkcjonalne mieszkania, dla młodych rozpoczynających dorosłe życie w Warszawie. Na stołecznym rynku brakuje takich lokali zarówno pod wynajem, jak i w celach zakupu. Osiedle Miasteczko Rubikon powstaje w warszawskich Włochach, u zbiegu ulic Techników
i Cegielnianej, w pobliżu ulicy Popularnej i al. Jerozolimskich. Bliskość komunikacji miejskiej sprawia, że z pobliskiego przystanku autobusowego można dojechać do Blue City lub na Dworzec Zachodni w 15 minut, a do Centrum ze stacji SKM/WKD Warszawa Włochy nawet w 10 minut.

Inwestycję rozpoczęto pod koniec maja, a projekt jest już sprzedany w 25%. Dolcan obserwuje bardzo duże zainteresowanie wśród drobnych inwestorów, szukających mieszkań na wynajem – Spośród osób wysyłających zapytania lub odwiedzających nasze biuro sprzedaży przy osiedlu Miasteczko Rubikon ok. 60% stanowią klienci poszukujący lokalu w celach inwestycyjnych. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że inwestowanie w nieruchomości jest zyskowne i bezpieczne. Dodatkowo inwestycja w miniapartamenty nie wymaga tak dużych zasobów gotówki. Dzięki niewielkim metrażom rentowność takiej inwestycji wynosi średnio 8,3 %, a poszukiwanie najemców jest dużo łatwiejsze – podkreśla Paweł Popielewski, członek zarządu firmy Dolcan.


Miniapartamenty posiadają własne balkony lub tarasy, co stanowi dodatkową przestrzeń do wykorzystania przez mieszkańców. Na terenie inwestycji, na parterze zaprojektowano lokale pod gastronomię, usługi i handel. W budynku będzie także winda, całodobowa recepcja, a teren osiedla będzie monitorowany. Wszystko to sprawi, że inwestycja będzie miała charakter małego miasteczka.

W cenie lokalu znajduje się designerski projekt zagospodarowania miniapartamentu w 3 różnych stylach. Inwestycja zostanie zakończona w IV kwartale 2015 roku.

Miasteczko Rubikon to być może nowa era dla wszystkich, którzy szukają rozwiązań inwestycyjnych, nie dysponując wielkimi zasobami gotówki.

Dodaj komentarz