W Krakowie zaprojektowali życiową przestrzeń

Inspirujące szkolenie Jacka Rozenka, rozmowy w atmosferze śniadania biznesowego i okazja do wymiany doświadczeń. W Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbyło się krakowskie spotkanie dla architektów i designerów z cyklu PERSPEKTYWA.

To było już czwarte po Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu spotkanie z ogólnopolskiego cyklu Perspektywa. Krakowscy architekci i designerzy mieli okazję, by w luźnej atmosferze wymienić się doświadczeniami, zapoznać z nowościami branży okuć meblowych i budowlanych oraz poznać sposoby na osiągnięcie równowagi w życiu zawodowym oraz osobistym.

Gościem specjalnym spotkania był Jacek Rozenek, znany aktor i trener biznesu, który poprowadził szkolenie „Work-life balance w życiu architekta”. Tematem wystąpienia były przede wszystkim mechanizmy pozwalające na dostrzeżenie własnego potencjału oraz pełnego wykorzystania posiadanych talentów.


Inspirujące spotkanie

Słowem kluczem krakowskiego spotkania PERSPEKTYWA była równowaga. Goście poznali umiejętności i sposoby myślenia, pozwalające na jej osiągnięcie w pracy i poza nią.
Zrównoważony rozwój opiera się umiejętnym zarządzaniu własną energią. Wykorzystując ją konstruktywnie jesteśmy w stanie osiągnąć poczucie spełnienia i satysfakcji. Ważne jest jednak, by odpowiednio kształtować nie tylko relacje z samym sobą, ale też bliskimi nam ludźmi – wyjaśnia Jacek Rozenek.

Gość specjalny przypomniał o różnicach potrzeb kobiet i mężczyzn. Powiedział też o tym, że brak równowagi przypomina zamknięte koło. Przykładem były sytuacje, gdy w czasie pracy myślimy o odpoczynku, a w chwilach relaksu zastanawiamy się nad czekającymi nas obowiązkami.

Przedstawiciele zawodów kreatywnych muszą dać sobie odrobinę czasu na refleksję, skupienie się na „byciu tu i teraz”. To cenna umiejętność dająca satysfakcję
w najważniejszych sferach życia – mówi Jacek Rozenek.


Architekci docenili miejsce

Po szkoleniu Jacka Rozenka wystąpił Rafał Osiński z firmy Häfele. Ekspert opowiadał o szczegółach, które mają znaczenie w projekcie architektonicznym. Architekci i projektanci mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi okuciami budowlanymi, które Häfele wprowadza na polski rynek. Na zakończenie goście obejrzeli film przedstawiający przykładowe rozwiązania firmy.

Uczestnicy docenili nieformalną atmosferę śniadania biznesowego. Sprzyjała rozmowom  i nawiązywaniu kontaktów po zakończeniu spotkania. Wnętrza Małopolskiego Ogrodu Sztuki okazały się idealnym miejscem dla wydarzenia tego typu. Otwarty przed dwoma laty obiekt, wyróżnia się niebanalną formą i stanowi istotny punkt na architektonicznej mapie kraju.


Ideą cyklu Perspektywa jest przede wszystkim inspiracja, a budynek Małopolskiego Ogrodu Sztuki doskonale odzwierciedlił przesłanie naszego spotkania. To oryginalne miejsce wymiany doświadczeń, gdzie artystyczna kreatywność i inżynieryjna precyzja łączą się w spójną całość – mówi Magdalena Dymek, marketing manager z firmy Häfele, organizatora cyklu spotkań Perspektywa oraz renomowanego producenta i dystrybutora okuć meblowych.

Kolejne spotkania z cyklu PERSPEKTYWA odbędą się na początku 2015 roku w Łodzi, Trójmieście i Katowicach. Wstęp wolny. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem strony internetowej www.perspektywaspotkania.pl.

Dodaj komentarz