Zgromadzenie środków, które stanowić będą wkład własny oraz uzyskanie pozytywnej odpowiedzi na wniosek kredytowy to dopiero połowa sukcesu. Kiedy dopiero zaczynamy oszczędzać na nasz wymarzony dom, wydaje nam się, że to najistotniejsza część przygotowań do postawienia budynku. Jedna niezwykle ważny etap nadchodzi później, gdy musimy rozpocząć szczegółowe planowanie. Dowiedz się, o czym koniecznie musisz pamiętać, zanim ruszą prace.
Zadbaj o odpowiedni projekt
To bardzo ważne, aby dom powstawał według projektu przygotowanego przez profesjonalną pracownię. Poświęć trochę czasu, na zastanowienie się, jak wyobrażasz sobie swoje codzienne życie w nowym miejscu i opowiedz o swoich oczekiwaniach architektowi. Jeśli planujesz często przyjmować gości, układ pomieszczeń powinien uwzględniać podział na strefę prywatną dla domowników oraz salon i pokoje dla odwiedzających. Jeżeli masz dzieci, gabinet, w którym pracujesz, powinien znajdować się z daleka od bawialni. Pamiętając o tym, możesz znacznie uprzyjemnić sobie lata spędzone w domu, na który tak ciężko pracowałeś.
Wybierz wykonawcę
Projekt domu zależny jest od architekta, jednak odpowiednia realizacja to kwestia wybrania profesjonalnej ekipy budowlanej. Najlepszą opcją jest wybranie sprawdzonych specjalistów z polecenia, więc popytaj rodzinę i znajomych, zanim zatrudnisz fachowców. Sprawdzaj też referencje, jeśli dana firma takowe posiada. Zanim podpiszesz umowę, koniecznie poproś o kosztorys, aby nie zaskoczyły Cię nieprzewidziane wydatki.
Pamiętaj o formalnościach
Zanim rozpoczną się prace, konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Do wniosku należy dołączyć także projekt architektoniczno-budowlany. Zajrzyj na stronę https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-182173-w-jakiej-formie-mozna-zlozyc-do-urzedu-projekt-architektoniczno-budowlany-w-2021r.html. Dowiesz się tam, jakie najnowsze przepisy dotyczące formy składania projektu, weszły niedawno w życie. Warto trzymać rękę na pulsie, aby wiedzieć jak szybko i sprawnie załatwić sprawy urzędowe.