Dom parterowy – poznaj nowoczesne rozwiązania architektoniczne

Funkcjonalny dom, w którym mieszkańcy czują się swobodnie, wcale nie musi posiadać dwóch pięter. Architekci i projektanci dwoją się i troją, aby znaleźć ciekawe rozwiązania, które ułatwią zagospodarowanie życiowej przestrzeni. Nowe trendy dotyczą nie tylko estetyki, ale również praktycznych metod aranżacji wnętrz. Dowiedz się, co jest teraz modne w nowym budownictwie i weź to pod uwagę, kiedy będziesz planować postawienie własnych czterech kątów. Być może będzie to dla Ciebie dobre źródło inspiracji.

Część nocna i dzienna

Układ pomieszczeń w nowoczesnym domu nie powinien być przypadkowy. Musi on być dostosowany do rytmu dnia domowników, dzięki czemu będzie im się żyło znacznie wygodniej. Popularnym sposobem na zarządzanie przestrzenią jest obecnie podział powierzchni na strefy. Często strefa dzienna znajduje się na dole, a nocna na piętrze, jednak można również skorzystać z tego rozwiązania projektując dom parterowy. Profesjonalny architekt będzie w stanie się tym zająć i sprawić, aby zgiełk codziennego dnia nie docierał do tych, którzy wypoczywają w strefie sypialnianej.

Koniec z pomarańczową dachówką

Dawniej bardzo wiele domów jednorodzinnych wyróżniało się charakterystyczną czerwoną lub pomarańczową dachówką. Jednak dziś jest to coraz rzadszy widok. Tego typu pstrokate zwieńczenie budynku, stoi w sprzeczności z obecnymi trendami. Biała elewacja domu postawionego zgodnie z zasadami nowego budownictwa, ozdobiona będzie dachem dwuspadowym z ciemną dachówką. Stonowane kolory dobrze podkreślają nowoczesność całego projektu i sprawiają, że wygląda dzięki temu znacznie bardziej imponująco. Zobacz, jak prezentują się domy w takiej stylistyce https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-184241-projekty-domow-parterowych-nowosci-w-naszej-ofercie-4.html.

Wpuść światło

Dom nowoczesny to również dom energooszczędny oraz taki, w którym naturalne źródło światła mają większą wartość niż sztuczne oświetlenie. Stąd moda na ogromne przeszklenia, które wpuszczają do wnętrza promienie słoneczne i sprawiają, że pomieszczenie staje się znacznie lepiej doświetlone. To bardzo efektowne oraz praktyczne rozwiązanie.

Dodaj komentarz