Park biznesowy w harmonijnym otoczeniu

Zielone dachy, ogromne tarasy, beton w artystycznym wydaniu. Te i inne elementy architektury zieleni zostały wykonane przez Ogrodownię na terenie inwestycji Business Garden w Warszawie. Ciekawy i wymagający projekt został zrealizowany sprawnie w krótkim czasie.

Business Garden to wyjątkowa inwestycja. Powstający park biznesowy docelowo składać się będzie z 7 budynków usytuowanych na działce o powierzchni 6 hektarów, z których aż 60% stanowi powierzchnia biologicznie czynna. Rozwiązania wybrane przez inwestora, którym jest szwedzka firma deweloperska SwedeCenter, tworzą przyjazne, wygodne i efektywne środowisko pracy. W tego typu projektach niezwykle ważne jest harmonijne i podnoszące walory użytkowe otoczenie. SwedeCenter i w tej kwestii zadbał o szczególny komfort przyszłych najemców i użytkowników.

fot. Ogrodownia

Otrzymaliśmy bardzo ciekawy i jednocześnie skomplikowany projekt. Nasze zadanie polegało na wykonaniu zielonych dachów i dużych tarasów. Mimo niesprzyjającej aury, udało nam się zrealizować je terminowo. Zaproponowaliśmy też projekty oryginalnych betonowych siedzisk – powiedział Mariusz Pasek z Ogrodowni. – Cenimy inwestycje, które zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ekologii i modelowo pokazują, jak w środku dużego miasta stworzyć miejsce odpoczynku – dodaje.

fot. Ogrodownia

W zakończonym, pierwszym etapie inwestycji, Ogrodownia wykonała między innymi prawie 2 000 m2 tarasów i dróg spacerowych z afrykańskiego drewna azobe, posiadającego certyfikat ekologiczny FSC (który jest gwarancją, że drewno nie pochodzi z miejsc, gdzie prowadzona jest rabunkowa gospodarka leśna).

fot. Ogrodownia

Ponad 5 000 m2 zielonych dachów, wykonanych przez firmę, wydatnie zwiększyło powierzchnię biologicznie czynną i sprawiło, że budynki wręcz toną w zieleni.

Nieregularne i owalne ławy z betonu oraz drewna egzotycznego, zaprojektowane przez firmę i wykonane wspólnie przez Pracownię Betonu Artystycznego PanBe oraz Ogrodownię, stanowią jeden z najciekawszych elementów krajobrazu wokół budynków. Doskonale komponują się z awangardową architekturą. Przy tym, jak na tego typu drobne formy architektoniczne są lekkie i mogą stać na stropach budynków.

fot. Ogrodownia

Taki projekt wymaga użycia właściwej technologii. Zastosowaliśmy GRC, tzn. beton zbrojony włóknem szklanym, w którym się specjalizujemy – powiedział Piotr Bartkowiak, twórca PanBe. – Właściwie interesują mnie wyłącznie projekty awangardowe i praktyczne jednocześnie. Współpraca z Ogrodownią, m.in. przy wykonaniu otoczenia inwestycji Business Garden pokazuje, że to połączenie jest możliwe i pożądane przez inwestorów – dodaje.

Dodaj komentarz