Pierwszy polski pięciogwiazdkowy DoubleTree by Hilton

To będzie pierwszy DoubleTree by Hilton w Polsce, który będzie miał 5 gwiazdek. Najbardziej rozpoznawalna marka hoteli na świecie otworzy obiekt w 2016 roku w wielofunkcyjnym budynku OVO Wrocław. „Biznes bez krawata”, kompleksowość usług i płynne przenikanie zewnętrznej architektury do wnętrza budynku – to wyróżniki wrocławskiego pięciogwiazdkowca.

Na świecie działa ponad 400 hoteli DoubleTree by Hilton w ponad 30 krajach. W Polsce zaledwie 2 – w Warszawie i w Łodzi, ale żaden z nich nie osiągnął poziomu pięciu gwiazdek. Dopiero wrocławski DoubleTree będzie mógł się pochwalić tym standardem. Dlaczego międzynarodowa firma zdecydowała się na stworzenie kolejnego obiektu akurat we Wrocławiu i to na tak wczesnym etapie projektu?

We Wrocławiu brakowało ekskluzywnego hotelu z potężnym zapleczem konferencyjnym, a popyt na takie miejsce staje się coraz bardziej odczuwalny – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO projektu OVO Wrocław. – Wrocław dynamicznie się rozwija, gospodarkę w dużej części napędza międzynarodowy biznes. Wspólnie z Hilton Worldwide stwierdziliśmy, że DoubleTree będzie najodpowiedniejszą marką dla miasta i inwestycji – nowoczesną, przyjazną i doskonale skrojoną na potrzeby biznesu i relaksu.

Dwie kuchnie

DoubleTree by Hilton powstaje w futurystycznym kompleksie OVO Wrocław. Hotel będzie rozciągnięty na kilka kondygnacji. Pod ziemią, na poziomie -2 będzie zlokalizowana główna kuchnia hotelowej restauracji (dania będzie tu przygotowywać 50 osób). Piętro wyżej powstanie centrum fitness z basenem i saunami, a w sąsiedztwie sala balowa o powierzchni 317 mkw. Będzie ona wysoka – 6 m – dlatego w rzeczywistości zajmie po części dwie podziemne kondygnacje. Będzie wykończona w okładzinie corianowej. Na suficie pojawią się wyspy świetlne, które przypominają swoim kształtem wulkany. Za pomocą ścian przesuwnych będzie ją można podzielić na mniejsze przestrzenie. Każda sala posiada możliwość własnej płaszczyzny projekcyjnej.

DoubleTree by Hilton powstaje w futurystycznym kompleksie OVO Wrocław

Lobby i restauracja będą zlokalizowane na parterze. Tutaj też powstanie druga, mniejsza kuchnia, w której będą przygotowywane m.in. śniadania dla gości, a także centrum konferencyjne, w którym znajdzie się 7 sal. W zależności od potrzeb będzie je można różnie zaaranżować. W tym celu są zaprojektowano ściany mobilne.

Na pierwszym oraz drugim piętrze powstanie 189 luksusowych pokoi, które będą mogły przyjąć w sumie 380 gości. Najbardziej ekskluzywny apartament będzie mierzył 113 mkw., a z jego okna goście zobaczą park Słowackiego.

Pluszowe poduszki

Marka DoubleTree różni się od swojego rodzeństwa powiązanego w całej sieci Hilton Worldwide, a OVO Wrocław jeszcze podkreśli tę wyjątkowość. Podczas gdy każdy hotel DoubleTree estetycznie może wyglądać inaczej, tak goście mogą oczekiwać najwyższego standardu, który gwarantuje marka. Jej motto brzmi: „Biznes bez krawata”. Goście poczują się w hotelu swobodnie, a jednocześnie zostanie im zapewniony najwyższy komfort i najlepsze warunki zarówno do pracy, jak i do odpoczynku.

DoubleTree skupia się na kulturze CARE, czyli Create A Rewarding Experience. Ma to być uosobione przez przyjazną obsługę i komfort na każdym kroku. Powitanie gości ciepłym czekoladowym ciastkiem, gwarancja komfortowego snu i dostęp do ośrodków rekreacji – to niektóre z wyróżników.

DoubleTree by Hilton powstaje w futurystycznym kompleksie OVO Wrocław

DoubleTree by Hilton oferuje zaprojektowane na miarę materace, pluszowe poduszki i luksusową pościel. Na całym świecie hotele zapewniają udogodnienia dla osób aktywnych, np. pola golfowe, korty tenisowe, nurkowanie czy centra fitness i spa. DoubleTree tworzy dla nich specjalne programy i udogodnienia. W większości lokalizacji goście mogą korzystać z klubów fitness przez 24 godziny na dobę. W OVO Wrocław będzie też można skorzystać z basenu.

Corian na elewacji i w środku

Bardzo ważną cechą będzie kompleksowość OVO Wrocław i ścisłe powiązanie funkcji budynku z hotelem. Mieszkańcy apartamentów i penthouse’ów, właściciele biur, a także goście DoubleTree będą mieli dostęp do całej oferty OVO. Skorzystają m.in. z centrum konferencyjnego, restauracji, sali balowej, kawiarni, lokali handlowo-usługowych czy odpoczną na wewnętrznym zielonym patio.

Kolejny atrybut to spójność koncepcji architektonicznej. – OVO Wrocław ma nietypowy, miękki kształt – jest przedstawicielem blobitektury – a jego elewacja powstanie z estetycznego i wytrzymałego corianu. Ta idea przenika do wnętrza budynku, również w częściach hotelowych – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław.

Wnętrza mają miękki, zaokrąglony kształt. Przestrzeń hotelowego lobby wraz z lobby barowym i restauracją płynnie się przenika. W każdej z tych przestrzeni pojawiają się ściany w drewnianej okładzinie o horyzontalnym ułożeniu wzoru. W niektórych miejscach ściany gładko przechodzą w sufit, na którym pojawiają się charakterystyczne dla budynku wyspy świetlne. Wnętrza będą zdominowane przez biel. Dla kontrastu kamienna posadzka będzie w ciemnym graficie. Dopełnieniem będą designerskie meble wypoczynkowe. Kontuar recepcji hotelu będzie miał obły kształt i zostanie pokryty okładziną z corianu. Za nim drewniana ściana, która będzie linearnie podkreślona światłem.

DoubleTree by Hilton w OVO zostanie otwarty w 2016 roku – w czasie, gdy Wrocław będzie pełnił funkcję Europejskiej Stolicy Kultury.

Dodaj komentarz