Jaka wanna do małej łazienki?

mala lazienka jak dobrac wanne

Mieszkając w bloku niejednokrotnie spotykamy się z problemem małej ilości miejsca w mieszkaniu. W nowym budownictwie zwłaszcza łazienki potrafią być tak małe, że ciężko tam cokolwiek zmieścić. Podobnie wygląda to w przypadku starszego budownictwa, bloków z okresu PRL, w mieszkaniach jedno i dwupokojowych. W takiej sytuacji rozwiązaniem będzie wanna wolnostojąca przyścienna, którą można łatwo dobrać do kształtu i wymiarów łazienki. Ma to duże znaczenie, ponieważ w ten sposób wykorzystamy każdy centymetr kwadratowy powierzchni.

Dobór pod względem wymiarów

Pierwsze co musimy zrobić to sprawdzić w którym miejscu chcemy mieć wannę. Nie jest tutaj bowiem możliwa całkowita dowolność, ponieważ musimy wziąć pod uwagę przyłącza wodne i kanalizacyjne. Odprowadzenie wody do ścieku musi odbywać się z minimalnym spadkiem, ponieważ inaczej rura będzie się często zatykać. Wanna wolnostojąca przyścienna może jednak zostać wciśnięta w najwęższy kąt pomieszczenia, a ewentualny spadek odpływu można osiągnąć poprzez osadzenie jej na niewielkim podwyższeniu. Pozwoli nam to też na ukrycie instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Następnie dokonujemy pomiarów pomieszczenia, ważne by znać długość i szerokość ewentualnych załomów, gdzie można by postawić wannę wolnostojącą przyścienną. Następnie pozostaje nam wybór odpowiedniego rodzaju, tak by wymiarami wanna pasowała do konkretnego obszaru pomieszczenia. W handlu dostępne są zarówno opcje tradycyjne, podłużne, jak również te bardziej przypominające kwadrat.

Dopasowanie do wystroju łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, z którego korzystamy wiele razy każdego dnia. Dlatego też bardzo ważne jest, by jej wygląd był dla nas nie tyle akceptowalny, co po prostu wprawiał w dobre samopoczucie. Nie ma natomiast nic lepszego,  jak dobrane ze smakiem wszystkie komponenty pomieszczenia. Wanny wolnostojące przyścienne mają to do siebie, że są dostępne w przeróżnych kształtach, kolorach i designach. Większość wykonana jest z tworzywa sztucznego, możemy jednak postarać się również o wersję metalową, która bardziej będzie pasować do wnętrz urządzonych w starodawnym stylu. Mnogość kolorów które możemy wybrać, sprawia że bez problemu idealnie wpasujemy wannę w wystrój łazienki. Jeżeli przyłożymy się do wyboru odpowiedniego rodzaju, koloru, kształtu i designu, z pewnością nowa wanna wolnostojąca przyścienna będzie cieszyć nasze oko przez długie lata. Jednocześnie nie zajmie nadmiernej ilości miejsca, pozwalając idealnie wpasować się w wymiary pomieszczenia.

Dodaj komentarz